środa, 28 lutego 2024

Kiełbasa CZOSNKOWA podsuszana CZERWONA | Dom Pachnący Żywicą

W dzisiejszym odcinku zapraszam Sianowne Panstwo na lekko podsuszaną KIEŁBASĘ CZOSNKOWĄ z dodatkiem koreańskiego chili i ziaren kolendry.
Kiełbasa w sumie prosta w wykonaniu i nieco mniej tłusta niż z oryginalnego przepisu, bo bez dodatku boczku. Tłuszcz w podsuszanych produktach zapewnia kruchość i delikatność, ale mimo jego mniejszej ilości kiełbasa wyszła wystarczająco delikatna. Zrębki czereśniowe miały sprawić, żeby kiełbasa miała czerwony odcień po podsuszeniu.
https://youtu.be/SKuIADrtt9M #kiełbasa #wędzarnia #dompachnacyzywica Przepis: 4 kg Karkówka i szynka okrawki, tłustsze części po szynkach i baleronach 18 g/kg peklosól 3 g/kg pieprz czarny 1 g/kg kolendra ziarno 1 g/kg chili gochugaru 1 g/kg majeranek 15 g/kg czosnek obrany i zmielony razem z mięsem około 0,5 l wody Wędzarnia z której korzystam: https://browin.pl/sklep/produkt/330150/wedzarnia-domowa-w-garnku-35-l-na-kuchenke-gazowa Peklosól z witaminą c: https://browin.pl/sklep/produkt/410020/peklosol-vit-c-400-g Jelita które występują w filmie: https://browin.pl/sklep/produkt/310609/naturalne-jelita-wieprzowe-28-30-15m Zrębki czereśniowe z których korzystam: https://browin.pl/sklep/produkt/780832/zrebki-do-wedzenia-grillowania-czeresnia-450-g-kl-8 Możesz postawić mi wirtualną kawę jeśli podobał Ci się ten materiał: https://buycoffee.to/dompachnacyzywica Albo zostać fulltime Patronem: https://patronite.pl/RobertDPZ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz