poniedziałek, 23 listopada 2020

BROODWICH diabelnie dobra kanapka z kreskówki

Broodwich, czyli czerwony sandwich z piekła rodem.  
Choć dokładniej z Aqua Teen Hunger Force. 
 
Materiały wykorzystane w filmie pochodzą z ogólnodostępnych źródeł, ATHF Wiki, Wikipedii i zostały wykorzystane na prawach cytatu w charakterze informacyjnym.
 
 #broodwich #kanapka #przepis 
 
 
 Szynkowar: 
 Osłonki z przyprawami: 
 
Przepis: 
Czerwona buła
600 g mąki 
10 g drożdży 
30 g cukru 
200 ml mleka 
1 jajko 
3 łyżki oleju 
2 łyżki soli 
2 łyżki czerwonego barwnika 
Jeśli ciasto jest zbyt lejące dodajemy odrobinę mąki.
 
Wymieszać wszystkie składniki i porządnie zagnieść ciasto. Dodać czerwony barwnik i dokładnie wymieszać z ciastem. ciasto musi odpocząć około 10 minut, po czym wyrabiamy je nadal, aż do uzyskania gładkiej jednolitej masy. Pozostawić ciasto pod przykryciem na godzinę do wyrośnięcia.
 
Podzielić ciasto na dużą porcję z której uformujemy bułę i mniejszy kawałek, który posłuży do uformowania rogów i ogona. Ciasto ma wyrastać około 40 minut pod przykryciem, po czym nacinamy bułę ostrą żyletką. Pieczemy wszystko w temperaturze 180 stopni bez termoobiegu, przez około 20 minut (to zależy od piekarnika), warto wlać wodę do pieca i piec w parze. Studzimy na kratce, aż do uzyskania temperatury pokojowej.
 
Karkówka z szynkowaru w osłonce z przyprawami:
1 kg karkówki
1 l wody 
18 g soli 
 
Osłonki można także używać do aromatyzowania ryb i serów.  

Majonez z cytryną i czosnkiem (Majonez ze złych jajek potężnego ciemnego kurczaka ubitego w sos rękami jednookiego szaleńca):
1 jajko 
100 ml oleju 
1 ząbek czosnku 
1 łyżeczka musztardy dijon 
1 łyżeczka cukru skórka z cytryny 
ocet malinowy 
szczypta soli
 
Aqua Teen Hunger Force Wiki 
Opis kanapki: 
Broodwich to gruba kanapka na czerwonej, grubej bagietce z małymi rogami diabła na jednym końcu i diabelskim ogonem na drugim. Według głosu z filmu składniki kanapki to: Chleb wykuty w ciemności z pszenicy zebranej z Hell's Half Acre i upieczony przez Belzebuba Majonez ze złych jajek potężnego ciemnego kurczaka ubitego w sos rękami jednookiego szaleńca Ser warzonego ze zjełczałego mleka krowy z kłami 666 kawałków mięsa ze zwierząt, które mają robaki zamiast krwi musztarda Dijon Sałata Suszone na słońcu pomidory Shake (jedna z postaci) uważa, że to „najlepsza cholerna kanapka, jaką kiedykolwiek jadł”, choć narzeka na brak bekonu. Głos wyjaśnia, że nie ma wystarczająco złych świń, aby można je było złożyć w ofierze na łożu zła i sałacie. Moce kanapki BROODWICH: Broodwich to „nieśmiertelna” kanapka, której nie można zniszczyć ani rozebrać (mimo że Shake jest w stanie zerwać suszone pomidory). Jedynym sposobem na pozbycie się go na stałe jest zjedzenie go, ale skutkuje to teleportacją do wymiaru Broodwich. Jest też pozornie niesamowicie pyszny (pomimo braku boczku), co dodatkowo kusi Shake'a do jego wykończenia. Według The Voice mają świetny dział PR, który jest w stanie zdobyć dla nich artykuł w magazynie Vogue dotyczący Broodwich.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz